Konferencja

Muzyka Relacji

25.03.2023

III Ogólnopolska Psychologiczna Konferencja dla nauczycieli szkół muzycznych

ON-LINE

Do zobaczenia za:
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Konferencja Muzyka Relacji

III Ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli szkół muzycznych to przedsięwzięcie o unikatowym dotąd charakterze. Całodniowy cykl czterech wykładów prowadzonych przez specjalistów z dziedziny psychologii, pedagogiki i muzyki będzie w całości poświęcony psychologicznym aspektom pracy nauczyciela – muzyka. Poruszana tematyka da nauczycielom rzetelną i aktualną wiedzę oraz wyposaży ich w narzędzia pomocne w pracy z uczniami. Omówione zostanie m.in. wsparcie ucznia w procesie edukacji, współpraca z rodzicami, relacje nauczyciela i ucznia, diagnoza, pomoc i praca z uczniem z rodziny dysfunkcyjnej, motywowanie uczniów, ćwiczenia uważności, współpraca psychologa i nauczyciela szkoły muzycznej, wspieranie uczniów podczas występów publicznych.

Konferencja Muzyka Relacji to przedsięwzięcie kierowane do nauczycieli szkół muzycznych oraz psychologów i pedagogów pracujących w szkołach muzycznych. Zapraszamy jednak wszystkich, dla których temat relacji w szkole muzycznej jest bliski. Konferencja jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiającą się w środowisku chęć rozwoju w obszarze wiedzy psychologicznej i pedagogicznej. Jest to potrzeba rodząca się wielu zróżnicowanych trudności z jakimi przychodzą na lekcje nasi uczniowie. Zwiększa się również świadomość nauczycieli, jak bardzo ich kompetencje pedagogiczne i społeczne mogą poprawić jakość edukacji. Na konferencji wystąpią:

Katarzyna Żarów-Konarska
Katarzyna Żarów-Konarska
Malwina Zych-Oklejewicz
Malwina Zych-Oklejewicz
Jarosław Mirkiewicz
Jarosław Mirkiewicz

ORGANIZATOR

Anna Skibicka – psycholog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego, nauczyciel fortepianu, właścicielka firmy Miejsce Relacji. Na co dzień pracuje w Ośrodku Środowiskowym dla dzieci i młodzieży, Poradni Psychologicznej dla dorosłych i w Szkole Muzycznej. Głównym obszarem zainteresowań jest połączenie psychologii i edukacji muzycznej, wsparcie rozwoju małych dzieci oraz psychoterapia osób dorosłych.